...zbiera burzę! Jak mawia stare powiedzenie. I to jest właśnie przyczyna takiej a nie innej decyzji obywateli w wyborach parlamentarnych w Niemczech.

 

Nie od dziś jak się okazuje lekarze orzecznicy ZUS-rańcy dysponują mocami nadprzyrodzonymi! Inwalidzi są uzdrawiani jednym podpisem i nawet bez magicznych słów!

Od dawna polscy obywatele są urabiani w przekonaniu o niezależności energetycznej. Efektem tego była m.in. budowa Gazoportu, planowanie gazociągu z Norwegii i projekt samodzielnej budowy elektrowni atomowej.

Życie składa się ze spraw wielkich i małych. Czy ważniejszy jest most czy igła - jedno i drugie. Czy mamy wolność, jakie składowe decydują o faktycznym stanie. Popatrzmy na parę przykładów z życia i sami spróbujmy odpowiedzieć, czy to, aby na pewno wolność czyli prawo wyboru i decydowania.

Namnożyło nam się głupot, podłości w polskim prawodawstwie. Czasami się zastanawiam, kto to pisze i w jakim celu. Nie po to chyba aby ułatwić życie, tylko po to, aby je zrobić jeszcze bardziej uciążliwym. To się tyczy ustaw a mamy jeszcze rozporządzenia, instrukcje i jeden czort, wie co jeszcze.

Jak donoszą media, jedna z organizacji pracodawców żąda, aby w najbliższych latach do Polski sprowadzono 5 mil pracowników najemnych. Uzasadniając, iż brakuje "rąk do pracy". Łaskawym okiem spogląda na naszych sąsiadów Ukraińców. Statystycznie stwierdzono, że do Polski napłynęło już 1,3 mil wschodnich sąsiadów. Czy to jest dobry pomysł, czy faktycznie brakuje?