CO DALEJ!

Z perspektywy czasu, działania Samoobrony zawsze nosiły charakter prorodzinny i prospołeczny. Działania nasze skierowane były do społeczeństwa, w którego głos się wsłuchiwaliśmy, dlatego nasze hasło: „Człowiek - Rodzina - Praca - Godne Zycie" jest przez cały czas aktualne.

Społeczny odbiór i powszechna akceptacja prezentowanego poglądu spowodował zawłaszczenie w różnych formach, naszej propozycji dla ludzi przez inne partie. Cóż po słowach, gdy pozostają one puste a są głoszone jedynie na czas wyborów w celu oszukania głosujących.

My nadal jesteśmy tą samą Samoobroną, powstałą w obronie każdego obywatela, któremu dzieje się krzywda, przedstawiamy realny projekt obejmujący znaczące obniżenie bezrobocia, wyrównanie płacy minimalnej do 50% średniej płacy, zmiany podatku od emerytów i rencistów, zmiany umów śmieciowych na umowy o prace.

Proponujemy w prowadzenie rzeczywistej bezpłatnej opieki lekarskiej i bezpłatnej edukacji. Mamy w projekcie dla młodych osób po zakończeniu edukacji obowiązkowo płatne 6-cio miesięczne staże. Niskie opodatkowanie kredytów na rozpoczęcie działalności gospodarczej z zawieszeniem spłaty do jednego roku a następnie do 3 lat spłaty odsetek a po trzech latach spłata bazy kredytu.

Bardzo mocno stawiamy na rozwój spółdzielczości w każdej dziedzinie by zaistniała możliwość zatrudnienia dla różnych grup i społeczności. Rozwój budownictwa mieszkaniowego jest naszym priorytetem, gdyż praktycznie napędza całą gospodarkę, ale nie zapominamy o całej towarzyszącej infrastrukturze, jak żłobki, przedszkola itp. To także powinno znacząco przyczynić się do obniżenia bezrobocia. Odpowiednie przygotowanie i uzbrojenie terenów pod budowę musi skrócić czas pomysłu do realizacji. Rozwój rodziny musi iść w parze z projektem ceny przy podstawowym standardzie metra 2 mieszkania mieścił się w granicach od 800-1500 zł, aby w finansowych możliwościach każdego było uzyskanie własnego dachu nad głową.

Mocno stawiamy na rozwój rolnictwa, aby praca ta stała się atrakcyjna i dochodowa. Nadamy nowe rozwiązania w umaszynowieniu gospodarstw i uczynienia pracy lżejszej, łatwiejsza oraz bardziej efektywną. Wiemy co jest racjonalne i potrzebne w rolnictwie i nie pozwolimy na dalsze okradanie i wykorzystywanie rolników. System płatności musi się zmienić i być gwarantowany przez Państwo. Zwalczymy strukturalne bezrobocie na wsi. Projekt, który opracowaliśmy pragniemy Państwu przedstawić do konsultacji, aby uzyskać najlepsze rozwiązania na jakie oczekują nasi obywatele. Nie zapominamy zarówno o młodych jak i starszych oraz tych wszystkich, którym żyje się coraz gorzej.

Mam nadzieje, że razem wspólnie potrafimy odpowiedzialnie zadbać o lepsze życie i równość społeczną. Odpowiednia współpraca pozwoli dać nam lepsze jutro a hasło: „Człowiek - Rodzina - Praca - Godne Zycie" stanie się tą konstrukcją, wokół której skupia się wszelkie prawa. Pragnę nadmienić, że obecnie Samoobrona to ludzie czynu a nie karierowicze i nie ci którzy nie powinni znaleźć się w naszych szeregach, gdyż przynieśli więcej szkody dla Samoobrony niż dobrych rozwiązań. Sp. Andrzej Lepper wiele więcej zrobiłby dla Polski, gdyby nie przyjął różnych cwaniaków i tych dla których dobro człowieka i rodziny leży jedynie pustymi frazesami wykorzystywanymi do własnych spektakularnych interesów. To co dziś planujemy będziemy robić transparentnie dla dobra obywateli naszej Kochanej Ojczyzny 

 

/-/ Lech Kuropatwiński