MENU
WIEŚCI Z KRAJU
KONTAKT
Biuro Krajowe Partii:
Al. Jerozolimskie 11/19 lok.14
00-508 Warszawa
tel.: (22) 629 32 90
samoobrona@samoobrona.org.pl

Nr konta:
Meritum Bank
33 130010362006401496370001

LINKIŁÓDŹ


O NAS
REDAKCJA
WYSZUKIWANIE

LOGO
 Piątek, 29 Maja 2015

Partia - Aktualności
Życzenia Świąteczne


Niech nadchodzące Święta Wielkiej Nocy przyniosą wszystkim same radosne i szczęśliwe dni oraz będą doskonałą okazją do spędzenia wspaniałych chwil w gronie najbliższych. W imieniu własnym oraz Samoobrony składam działaczom i sympatykom naszej organizacji najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia i radości, samych słonecznych dni. Oby ten wyjątkowy czas napełnił Państwa serca otuchą i nadzieją oraz pozwolił przezwyciężyć nawet największe trudności.

Lech Kuropatwiński

...czytaj dalej...czytaj dalej


...czytaj dalej


Zawsze razem

Po zakończeniu spotkania Prezydium w Warszawie w dniu 7.02.2015r., ekipa Samoobrony dostarczyła produkty żywnościowe protestującym (przed URM) rolnikom. Na zdjęciach: Marek Duszyński – przewodniczący woj. Kujawsko – pomorskiego, Grzegorz Andrysiak – przewodniczący ZZR, Krzysztof Łysyganicz – przewodniczący Partii - woj. Łódzkiego.


Zarządzenie Przewodniczącego
Rady Wojewódzkiej partii Samoobrona

Zobowiązuje się pełniących obowiązki Przewodniczących powiatu, woj. Łódzkiego do przygotowania i przeprowadzenia Zjazdów Wyborczych w powiatach. O terminie i gotowości należy powiadomić Przewodniczącego R.W do dnia 20 marca br.

K O M U N I K A T
Na dzień 07 marca 2015 roku, w trybie pilnym zwołuję Posiedzenie Prezydium Rady Krajowej oraz Przewodniczących Województw Partii Samoobrona, które odbędzie się o godz. 11.oo. w siedzibie partii przy Al. Jerozolimskich 11/19 lok.14.

Przewodniczący
/-/ Lech Kuropatwiński

/-/Biuro Partiii

ROZMOWY OSTATNIEJ SZANSY

W dniu wczorajszym w gmachu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyły się rozmowy przedstawicieli związków rolniczych z władzami resortu. W spotkaniu z ministrem Markiem Sawickim uczestniczyli reprezentanci z dziewiętnastu branżowych i ogólnopolskich organizacji. W trakcie ożywionej dyskusji omawiano najpilniejsze problemy nurtujące polskie rolnictwo. Dominowała głownie tematyka związana z dramatyczną sytuacją ekonomiczną hodowców trzody chlewnej, producentów mleka, ale nie zabrakło również i innych wątków dotyczących np. kredytowania produkcji oraz dopłat.

K O M U N I K A T

Zwracam się do wszystkich Przewodniczących Województw o wykaz osób które brały udział w kandydowaniu z list SAMOOBRONA w wyborach samorządowych 2014r. i przesłanie informacji do centrali w terminie do 08.02.2015r. w rozbiciu na poszczególne okręgi i gminy.STANOWISKO PREZYDIUM RADY KRAJOWEJ ZZR SAMOOBRONA
WS.
LIKWIDACJI POLSKIEGO GÓRNICTWA

Z wielką uwagą śledzimy heroiczną walkę górników o utrzymanie swoich stanowisk pracy. Jednocześnie z wielkim niepokojem przyglądamy się poczynaniom koalicji rządowej, która w niezwykłym pośpiechu i z ogromną determinacją dąży do uchwalenia prawa umożliwiającego likwidację polskiego górnictwa.

K O M U N I K A T
Na dzień 17 stycznia 2015 roku zwołuję Posiedzenie Prezydium Rady Krajowej Partii Samoobrona, które odbędzie się o godz. 11.oo. w siedzibie partii przy Al. Jerozolimskich 11/19 lok.14.

Przewodniczący
/-/ Lech Kuropatwiński

K O M U N I K A T
Na dzień 04 stycznia 2015 roku zwołuję Posiedzenie Prezydium Rady Krajowej Partii Samoobrona, które odbędzie się o godz. 11.oo. w siedzibie partii przy Al. Jerozolimskich 11/19 lok.14.

Przewodniczący
/-/ Lech Kuropatwiński
Życzenia Świąteczne i Noworoczne


W oczekiwaniu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok żegnamy minione trudne ale pracowite miesiące i pełni nadziei spoglądamy w przyszłość.

Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie nam spokój i radość.

Życzę wszystkim wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze, samych szczęśliwych dni w nadchodzącym roku oraz szampańskiej zabawy sylwestrowej

Lech Kuropatwiński
W dniu 14.12.2014 r., w miejscowości Kutno, odbyło się posiedzenie Rady Krajowej, partii Samoobrona. Omówiono przebieg wyborów Samorządowych jak również bieżące zadania.
K O M U N I K A T

Na dzień 14 grudnia 2014 roku zwołuję Posiedzenie Rady Krajowej Partii Samoobrona. Pierwszy termin odbędzie się o godz. 11.oo. O godzinie 11.30 przewidziany jest drugi termin posiedzenia.

KONDOLENCJE
Pragniemy złożyć najszczersze wyrazy współczucia rodzinie zmarłego Wiesława Bendkowskiego, przyjaciela, wiernego kompana i wytrwałego działacza organizacji, z którą nie rozstawał się nawet w trudnych chwilach działalności.K O M U N I K A T

W dniu 29.11.2014r odbyło się spotkanie działaczy SAMOOBRONY woj. Śląskiego.Omawiane były sprawy wyborów samorządowych 2014. w woj. śląskim..
kliknijW dniu 9.11.2014r. Województwo Łódzkie spotkało się na tradycyjnej już Konwencji Wyborczej. Uroczystość rozpoczęła się hymnem państwowym i minuta ciszy w celu uczczenia pamięci Andrzeja Leppera. Następnie, wystąpienie swoje miał przewodniczący Lech Kuropatwiński, a pan Krzysztof Łysyganicz, zaprezentował kandydatów do Rad Gmin, Sejmiku i Rady Miejskiej w Łodzi.K O M U N I K A T
KONFERENCJA PRASOWA

W dniu 9 listopada br., w Łodzi odbędzie się Konwencja Wyborcza „Samoobrony” woj. Łódzkiego, w trakcie której przewidziana jest konferencja prasowa, o godzinie 12,00, mająca na celu przedstawienie kandydatów do Sejmiku Województwa Łódzkiego oraz kandydatów do Rady Miejskiej w Łodzi. Udział zapowiedział Przewodniczący partii Lech KUROPATWIŃSKI.Uwaga!!! mieszkańcy woj.Mazowieckiego
zapraszamy do obejrzenia spotów wyborczych do sejmiku mazowieckiego
Samoobrona lista nr. 13

 1. 05. 11. 2014r środa godz.19,oo = czas emisji 30 sek. poz. 18
 2. 08. 11. 2014r. sobota godz.19,oo = czas emisji 30 sek. poz. 6
 3. 09. 11. 2014r. niedziela godz. 07,30 = czas emisji 38 sek. poz.2
 4. 11. 11. 2014r. wtorek godz.17,15 = czas emisji 30 sek. poz.10
  kliknij  Druga debata kandydatów do sejmiku województwa podlaskiego - udział biorą Maciej Żywno z Komitetu Wyborczego Platforma Obywatelska RP; Jerzy Sienkiewicz zgłoszony przez Komitet Wyborczy Demokracja Bezpośrednia; Andrzej Chmielewski w imieniu Komitetu Wyborczego Samoobrona; Andrzej Winowski zgłoszony do debaty przez Komitet Wyborczy Nowa Prawica - Janusza Korwin-Mikke; oraz Adam Rybakowicz z upoważnienia Komitetu Wyborczego Twój Ruch.  W dniu 25 października 2014r odbyła się Wojewódzka Konwencja Wyborcza SAMOOBRONY. O godzinie 12-tej w Klubie Wierzbak zgromadzili się działacze, kandydatki i kandydaci z całej Wielkopolski zarejestrowani we wszystkich sześciu okręgach w wyborach samorządowych. Obrady poprowadził szef regionu Józef Juszkiewicz. Konwencję Wyborczą zaszczycił swoją obecnością Przewodniczący Samoobrony Pan Lech Kuropatwiński.


  K O M U N I K A T

  W dniu 9 listopada br., o godzinie 10, 00, w Łodzi odbędzie się Konwencja Wyborcza województwa łódzkiego, mająca na celu przedstawienie programu oraz kandydatów do Sejmiku Województwa Łódzkiego oraz kandydatów do Rady Miejskiej.

  KOMITET WYBORCZY SAMOOBRONA  K O M U N I K A T

  W dniu 26 października 2014 r. (niedziela) o godz. 11.oo, przy Placu Świętej Katarzyny w Toruniu w Sali Róża Wiatrów odbędzie się Konwencja Wyborcza województwa kujawsko-pomorskiego. Przedstawicieli środków masowego przekazu zapraszamy na konferencje prasową na godzinę 12.oo.

  Z A P R O S Z E N I E

  Niniejszym mam zaszczyt zaprosić Sz.P-stwa Dziennikarzy na Wojewódzką Konwencję Wyborczą SAMOOBRONY /wybory samorządowe 2014/ która odbędzie się w Poznaniu ul.Wojska Polskiego 6/8 dnia 25 października 2014r.od godz.12-tej sala duża Klubu Wierzbak. Jednocześnie informuję, że Wielkopolska Samoobrona zarejestrowała kandydatki i kandydatów do Sejmiku Wojewódzkiego we wszystkich 6-ciu Okręgach naszego województwa.
  KOMUNIKAT

  Na wniosek Prezydium Partii i ZZR Samoobrona z dniem 19 października 2014r. odwołuję Pana Tomasza Jankowskiego z funkcji rzecznika prasowego obu organizacji.

  Przewodniczący
  /-/ Lech Kuropatwiński  Przewodniczący Wielkopolskiej
  SAMOOBRONY
  /-/ Józef Juszkiewicz
  Stanowisko Zarządu Łódzkiego dotyczące wyborów Prezydenta miasta Łodzi
  Przewodniczący Rady Wojewódzkiej
  (-) Krzysztof Łysyganicz


  Przewodniczacy
  Lech Kuropatwiński  INFORMACJA

  W dniu 6.09.2014 (sobota) o godzinie 10.00 w siedzibie Samoobrony (Al. Jerozolismkie 11/19 lok. 14) odbędzie się narada Przewodniczących Wojewódzkich partii. Obecność obowiązkowa.


  ZAPROSZENIE

  Zwracam się po raz kolejny do członków i sympatyków Samoobrony o jedność w Wyborach Samorządowych jak i w działaniach powyborczych. Ciągle spotykam się z nieprawdziwymi zarzutami o barierę kontaktu. W związku z tym w dniu 02.09.2014 o godzinie 16.30 w biurze przy Al. Jerozolimskich 11/19 lok. 14 zapraszam państwa na spotkanie zjednoczeniowe. O podjętych działaniach pragnę poinformować zarówno poprzez stronę internetową Samoobrony jak i za pośrednictwem środków masowego przekazu.  W dniach 23 - 24 sierpnia przy Kanale Augustowskim odbył się Festiwal "Kanał Augustowski w Kulturze Trzech Narodów". Festiwal od 14 lat odbywa sie przy śluzie Dąbrówka, pierwszej śluzie po stronie białoruskiej. Organizatorami są Rejonowy Komitet Wykonawczy Rejonu Grodzieńskiego oraz Związek Polaków na Białorusi. Pierwszego dnia Festiwalu wystąpiły zespoły z Białorusi, Litwy i Polski. W niedzielę, 24 sierpnia po raz pierwszy artyści wystąpili w Polsce, w Augustowie. Przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Augustowie, Augustowskich Placówek Kultury oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, pod honorowym patronatem Związku Zawodowego Rolnictwa SAMOOBRONA, Telewizji Polskiej w Białymstoku i wielu innych mediów wystąpiło 10 zespołów z Polski i Białorusi.


  ...czytaj dalej

  ZAPROSZENIE


  Zapraszamy członków i sympatyków Samoobrony do wzięcia udziału w dniu 23 sierpnia (sobota), godz. 15.oo we współorganizowanej przez nas manifestacji pokojowej na rzecz zakończenia rozlewu krwi na Ukrainie. Przedłużający się konflikt nie jest w interesie nikogo poza podżegaczami wojennymi z USA i NATO. Straty polskiej gospodarki z tytułu sankcji i ograniczeń rosną każdego dnia. NIE dla wojny! TAK dla pokoju, dialogu i współpracy!FACEBOOK  INFORMACJA

  W dniu 11 sierpnia br., w Łodzi , odbyło się posiedzenie Rady Wojewódzkiej powiększonej o Przewodniczących powiatów. Spotkanie poprowadził pan Krzysztof Łysyganicz. Miłym akcentem było uczestnictwo w spotkaniu Przewodniczącego partii pana Leszka Kuropatwińskiego.
  INFORMACJA

  W dniu 13 września 2014r. ( sobota ) o godz. 10,oo w siedzibie OPZZ w Warszawie, ul. Kopernika 36/40 sala 220 odbędzie się II Zjazd Partii oraz ZZR "Samoobrona" Województwa Mazowieckiego.

  WEZWANIE DO JEDNOŚCI
  PILNY KOMUNIKAT

  W dniu 3 sierpnia 2014 o godzinie 11.00, na dwie godziny przed mszą św. w intencji ŚP. Andrzeja Leppera, w Biurze Partii Samoobrona (Al. Jerozolismkie 11/19 lok. 14) odbędzie się wspólne posiedzenie Prezydium, oraz Przewodniczących Wojewódzkich Partii Samoobrona. Obecność obowiązkowa.

  O LIBERALIZMIE
  (Fragment większej całości)
  (Fragment tekstu Jak pokonać liberalizm)

  Liberalizm tym wyróżnia się spośród systemów myślowych o wątpliwej wartości, że już na swych sztandarach wypisał hasło "nie rozumiemy rzeczywistości o jakiej się wypowiadamy". Oczywiście nie wypisał dosłownie, lecz za pośrednictwem wolności - centralnej kategorii, którą proponuje oraz za pomocą definicji jaką posługuje się dla jej opisania.
  STANOWISKO PREZYDIUM PARTII SAMOOBRONA
  WS. WYROKU EUROPEJSKIEGO TRYBUNAŁU PRAW CZŁOWIEKA ODNOŚNIE WIĘZIEŃ CIA

  Samoobrona ze zrozumieniem przyjmuje wyrok Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasbourgu odnoszący się do złamania przez Polskę zakazu tortur, polegającego na umożliwieniu CIA wykonywanie wymienionych czynności na terenie Rzeczpospolitej. W związku z tym domagamy się nie tylko zadośćuczynienia ofiarom, ale także osądzenia i skazania winnych oraz podjęcia wątku jako możliwej poszlaki ws. śmierci Andrzeja Leppera.

  ZAPROSZENIE
  W dniu 3 sierpnia 2014 roku w Warszawie odbędą się uroczystości upamiętniające trzecią rocznicę śmierci byłego wicepremiera, ministra rolnictwa, założyciela i pierwszego przewodniczącego Samoobrony, Andrzeja Leppera. Obchody rozpoczną się mszą święta za duszę zmarłego w Kościele Św. Aleksandra (kościół dolny) przy Placu Trzech Krzyży o godzinie 13.00. Następnie uformowany zostanie pochód pod tablicę poświęconą zmarłemu, znajdującą się przy dawnej siedzibie Partii Samoobrona w Alejach Jerozolimskich 30.

  ZAPROSZENIE

  W związku ze zbliżającą się trzecią rocznicą śmierci Świętej Pamięci Andrzeja Leppera, założyciela Samoobrony i przewodniczącego Partii i Związku Zawodowego, pragniemy serdecznie zaprosić na uroczystość złożenia hołdu jego pamięci nad jego grobem znajdującym się w miejscowości Krupy (zachodniopomorskie) w dniu 05.08.2014r. o godzinie 14.00.  STANOWISKO PREZYDIUM PARTII SAMOOBRONA WS. POWOŁANIA POLSKO-LITEWSKO-UKRAIŃSKIEJ BRYGADY WOJSKOWEJ

  Samoobrona zwraca się do rządu RP o powstrzymanie się od działań mających na celu powołanie wspólnej, międzynarodowej jednostki militarnej Polski, Ukrainy i Litwy. Uważamy ten krok za niedopuszczalną próbę ingerencji w wojnę domową toczącą się u naszego sąsiada.

  STANOWISKO PREZYDIUM PARTII SAMOOBRONA WS. USTALENIA GODZINOWEJ PŁACY MINIMALNEJ

  Samoobrona wzywa Rząd RP do uchwalenia minimalnej stawki godzinowej w wysokości 20 zł (około 5 euro), co motywuje koniecznością podniesienia poziomu życia pracujących Polaków.

  UCHWAŁA PREZYDIUM PARTII SAMOOBRONA Z OKAZJI 20. ROCZNICY OBJĘCIA RZĄDÓW PRZEZ PREZYDENTA ALEKSANDRA ŁUKASZENKĘ

  Samoobrona pragnie złożyć gratulacje Prezydentowi Republiki Białoruś, Panu Aleksandrowi Łukaszence z okazji dwudziestej rocznicy jego pierwszego zwycięstwa wyborczego w wyborach prezydenckich.

  KONDOLENCJE
  Członkinie i członkowie Partii oraz Związku Zawodowego Rolnictwa "Samoobrona" pragną żłożyć najszczersze wyrazy współczucia rodzinie zmarłego Jerzego Żyszkiewicza, wiernego kompana i wytrwałego działacza organizacji, z którą nie rozstawał się nawet w trudnych chwilach działalności.
  DEMONSTRACJA

  4 lipca jest świętem narodowym USA. Z tej okazji działacze warszawskiej "Samoobrony" urządzili pod pomnikiem prezydenta Reagana happening pod hasłem "Obama zabierz sobie Reagana". Wzięli w nim udział także aktywiści organizacji patriotycznych i narodowych. Do zebranych przemawiał zastępca przewodniczącego "Samoobrony" dr Mateusz Piskorski.


  DEMONSTRACJA  W Święto Niepodległości USA, Samoobrona zaprasza członków i sympatyków na demonstrację sprzeciwu wobec obecności pomnika podżegacza wojennego (odpowiedzialnego między innymi za zbrodnie Contras) w centrum Warszawy. Mamy również dość służalczej polityki rządu polskiego w stosunku do mocarstwa chcącego rozpętać nową wojnę w Europie. Albo Polska, albo Ameryka!


  INFORMACJA

  W dniu 2 lipca 2014 o godzinie 17.30 w Olsztynie, ul. Prosta 38 sala 131 (Warmińsko-mazurska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości) odbędzie się spotkanie z Wiceprzewodniczącym Partii Samoobrona Mateuszem Piskorskim z cyklu "Polska Polityka Wschodnia".
  List do Ministra Spraw Zagranicznych

  Z wielką satysfakcją przeczytaliśmy zapis Pana rozmowy z Janem Vincentem Rostowskim, w której z godną podziwu otwartością określił Pan charakter sojuszu polsko-amerykańskiego.
  WAŻNY KOMUNIKAT!

  W dniu dzisiejszym (17.06.2014) w godzinach porannych, Przewodniczący Samoobrony Lech Kuropatwiński w niewyjaśnionych okolicznościach uległ wypadkowi samochodowemu jadąc do Warszawy w celu odbycia ważnego spotkania. Na szczęście Przewodniczącemu nic się nie stało, a jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.


  INFORMACJA

  W dniu 14 czerwca 2014 roku o godzinie 10.oo w Biurze Partii Samoobrona odbyło się spotkanie Prezydium Rady Krajowej, następnie w budynku OPZZ o godzinie 11.oo swoje spotkanie odbyła Rada Krajowa Partii Samoobrona.


  KOMUNIKAT

  W dniu 14.06.2014 r. o godz. 11,00 w siedzibie OPZZ Warszawa, ul.Kopernika 36/40 (sala 308) odędzie się posiedzenie Rady Krajowej Partii "SAMOOBRONA".

  W dniu 1 mają 2014r., dokładnie o godzinie 10,00 delegacja Łódzkiej Samoobrony, złożyła kwiaty pod tablica upamiętniającą rewolucyjne wydarzenia 1905r. Tablica umieszczona jest na ul. Rewolucji 1905r., przed ul Wschodnią. W skład delegacji wchodzili: Grzegorz Andrysiak, Henryka Marcinkowska Adamiak, Bronisław Majkowski, Krzysztof Łysyganicz, Sebastian Słowakiewicz, Małgorzata Piotrowska.  INFORMACJA - SPOTKANIE PREZYDIUM

  W dniu 17 maja 2014 roku o godzinie 11 w Biurze Partii Samoobrona odbędzie się spotkanie Prezydium Partii Samoobrona. Obecność obowiązkowa.

  UCHWAŁA PREZYDIUM PARTII SAMOOBRONA

  Prezydium Partii Samoobrona pragnie wyrazić szczerze podziękowania dla wszystkich, którzy angażowali się w zbiórkę podpisów pod listami Samoobrony w Wyborach do Parlamentu Europejskiego, a jednocześnie przeprosić tych wszystkich, którzy w wyniku niezarejestrowania listy krajowej w nadchodzących wyborach, nie znajdą się w składzie Obwodowych Komisji Wyborczych.

  INFORMACJA

  26 kwietnia w Warszawie Prezydium Partii Samoobrona z Przewodniczącym Lechem Kuropatwińskim spotkało się z przewodniczącymi wojewódzkimi a także "jedynkami" list wyborczych Samoobrony do PE. Przybyli liderzy województw, które z powodzeniem zarejestrowały listy jak również ci, którym mimo poważnych starań nie udało się, choć do sukcesu było blisko.

  KOMUNIKAT

  W dniu 26.04.2014r. o godz. 11,00 w siedzibie OPZZ Warszawa, ul.Kopernika 36/40 (sala 220) odędzie się spotkanie kandydatów na posłów do Parlamentu Europejskiego (numerów 1 na listach wyborczych), Przewodniczących Rad Wojewódzkich oraz Prezydium Rady Krajowej Partii "SAMOOBRONA".

  STANOWISKO WS.
  ROSNĄCEGO ZAGROŻENIA AKTAMI PRZEMOCY NA UKRAINIE

  Samoobrona apeluje do urzędujących władz ukraińskich o natychmiastowe powstrzymanie się od aktów przemocy i rozpoczęcie dialogu z przedstawicielami wschodnich i południowych regionów kraju, protestujących przeciwko panującym w państwie po 21 lutego br. stosunkom.


  INFORMACJA

  W dniu 30.03.2014r. odbyło się spotkanie kandydatów na posłów do Parlamentu Europejskiego (numerów 1 na listach wyborczych), Przewodniczących Rad Wojewódzkich oraz Prezydium Rady Krajowej Partii "SAMOOBRONA".


  KOMUNIKAT

  W dniu 30.03.2014r. o godz. 11,00 w siedzibie OPZZ Warszawa, ul.Kopernika 36/40 (sala 220) odędzie się spotkanie kandydatów na posłów do Parlamentu Europejskiego (numerów 1 na listach wyborczych), Przewodniczących Rad Wojewódzkich oraz Prezydium Rady Krajowej Partii "SAMOOBRONA".


  Skandaliczne traktowanie białoruskiej Polonii

  Samoobrona wielokrotnie zwracała uwagę na przypadki brutalnego łamania przez władze Rzeczypospolitej fundamentalnego prawa Polaków mieszkających poza granicami kraju do odwiedzania Macierzy. Po raz kolejny taka sytuacja miała miejsce 10 marca br. na polsko-białoruskim przejściu granicznym w Terespolu, gdzie wydano decyzję o unieważnieniu wizy polskiej (obejmującej kraje Schengen) przewodniczącemu Związku Polaków na Białorusi Mieczysławowi Łysemu.

  STANOWISKO PREZYDIUM PARTII SAMOOBRONA
  WS. IMIGRACJI Z UKRAINY

  Prezydium Partii Samoobrona wyraża obawy związane z zapowiedziami o przyjmowaniu przez Polskę imigrantów z terenu Ukrainy. Apelujemy do rządu polskiego o nieobciążanie społeczeństwa dalszymi kosztami powstałymi w wyniku nietrafionej polityki zagranicznej rządu Donalda Tuska.  WYZWANIE NA POJEDYNEK

  Poseł do Parlamentu Europejskiego dr Paweł Kowal wybrany z list Prawa i Sprawiedliwości (jego obecna przynależność partyjna trudna jest do jednoznacznego ustalenia, bowiem wielokrotnie zmieniał barwy organizacyjne), w swoim blogu raczył nazwać obserwatorów referendum dotyczącego przyszłości Krymu, które odbyło się 16 marca br. "pożytecznymi idiotami", nawiązując tym samym do pojęcia zastosowanego po raz pierwszy pod adresem Johna Reeda, piszącego o rewolucji bolszewickiej w Rosji.


  Komunikat Komitetu Wyborczego
  SAMOOBRONA

  Zwracamy się do rodaków, których dobro Polski mie jest im obojętne, są nam przyjaźni i chcą nas wesprzeć materialnie, chociaż najdrobniejszą wpłatą.


  Komunikat Komitetu Wyborczego
  SAMOOBRONA

  Zapraszam osoby z rejonu Warszawy i okolic, które są chętne do uczestnictwa w pracach w Obwodowych Komisjach Wyborczych. Zainteresowanych proszę o zgłaszanie się do biura Komitetu Wyborczego Samoobrona Al. Jerozolimskie 11/19 lok 14 IV piętro, w godz. 9, 00 ÷ 15, 00, lub telefonicznie pod numer tel.22/629-32-90.
  ZASADY PROGRAMOWE SAMOOBRONY
  W WYBORACH DO
  PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO

  Przedstawiciele Samoobrony w Parlamencie Europejskim zobowiązują się do podjęcia wszelkich kroków na rzecz zapewnienia kierunku rozwoju Unii Europejskiej korzystnego nie tylko dla największych i najzamożniejszych państw członkowskich, ale także dla krajów, które wstąpiły do Wspólnoty znajdując się na niższym szczeblu rozwoju społecznego i gospodarczego.  Komunikat Komitetu Wyborczego
  SAMOOBRONA

  W dniu 10 marca Państwowa Komisja Wyborcza dokonała rejestracji Komitetu Wyborczego "Samoobrona". Z godnie ze złożonym wnioskiem, PKW powołała na Jana Sochockiego na funkcję Pełnomocnika Komitetu Wyborczego oraz Halinę Sikorską na funkcję Pełnomocnika Finansowego Komitetu Wyborczego.

  STANOWISKO PREZYDIUM PARTII SAMOOBRONA
  WS. NAPIĘTEJ SYTUACJI NA KRYMIE.

  Prezydium Partii Samoobrona wzywa rząd polski do podjęcia wszelkich działań na rzecz dialogu z Federacja Rosyjską w celu uniknięcia wojny domowej na Ukrainie, która zagraża bezpieczeństwu i stabilności wszystkich sąsiednich państw. Samoobrona apeluje o podjęcie działań, które pozwolą uniknąć niepotrzebnego rozlewu krwi.  KOMUNIKAT

  Informujemy, że w niedzielę 16 lutego b.r. na terenie Parku Tradycji w Siemianowicach Śląskich, przy ul. Orzeszkowej 12 odbędzie się spotkanie Rady Wojewódzkiej oraz członków i sympatyków SAMOOBRONY Województwa Śląskiego z Przewodniczącym Partii SAMOOBRONA - Panem Lechem Kuropatwińskim.

  KOMUNIKAT

  W dniu 23.02.2014r. o godz. 12,00 w siedzibie OPZZ Warszawa, ul.Kopernika 36/40 (sala 220) odbędzie się spotkanie Przewodniczących Wojewódzkich oraz Prezydium Partii "SAMOOBRONA".

  KOMUNIKAT

  W dniu 25 stycznia br. odbyło się wspólne posiedzenie Prezydium Rady Krajowej oraz przewodniczących województw partii "Samoobrona".
  Polecamy:
 5. JAK ŻYĆ?

 6. Kraj taniej siły roboczej

 7. Postulaty związkowe a ekonomia


  W dniu 17 listopada 2013 r. w miejscowości Stare Kiełcze 25 (gmina Kolno, powiat kolneński, woj podlaskie) , odbyło się wspólne posiedzenie prezydiów partii i związku z województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego. W spotkaniu uczestniczył przewodniczący Partii i ZZR "Samoobrona" Pan Lech Kuropatwiński. Gospodarzem spotkania był Pan Andrzej Chmielewski Przewodniczący Związku Zawodowego Rolnictwa "SAMOOBRONA" woj. Podlaskie.  DOŚĆ WOJEN! DOŚĆ IMPERIALIZMU!
  RĘCE PRECZ OD SYRII!
  ...czytaj dalej  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  "NFZ – Zwiastun Śmierci" - protest przeciwko polityce zdrowotnej NFZ. "


  "Elektryczne prawo pięści - nie daj się"  ...czytaj dalej
  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  List do Premiera

  Jesteśmy świadomi, że kontynuacja obecnej polityki jest wysoce szkodliwa i niebezpieczna dla priorytetowych interesów Polski. Nasza ojczyzna stoi dziś przed strategicznym wyborem, - czy wzorem innych państw unijnych ochronimy ważny sektor gospodarki, jakim jest polskie rolnictwo, czy pozwolimy na jego upadek, który może oznaczać dalsze obniżanie poziomu życia obywateli oraz pogłębienie zapaści cywilizacyjnej. Jak już informowałem tylko w najbliższym czasie likwidacji ulegnie 700 tys. gospodarstw a rolnicy niezmiennie od lat są grupą społeczną o najniższych dochodach, podobnie jak rodziny utrzymujące się z pomocy socjalnej. Ponawiam pytanie, jak zamierza Pan wyżywić Naród, kiedy dokona się całkowity demontaż polskiego rolnictwa, - ochłapami z unijnego stołu?

  ...czytaj dalej


  LIST OTWARTY
  do
  Prezesa Rady Ministrów

  W związku z powyższym zawiadamiam Pana Premiera, że brak rzeczywistego dialogu pomiędzy władzą a organizacjami zrzeszającymi producentów rolnych wymusza na związkach zawodowych radykalizację działań. Dlatego od dnia jutrzejszego tj. 26.07.2013r. rozpoczynamy akcje protestacyjne polegające na blokadach dróg na terenie całego kraju. Akcje rozpoczynamy w miejscowości Łasin w powiecie grudziądzkim, gdzie swój akces do udziału zgłosiło już ponad tysiąc rolników. Jesteśmy zdeterminowani, będziemy protestować do skutku, aż nasz głos dotrze do świadomości decydentów odpowiedzialnych za politykę rolną.

  ...czytaj dalej


  ODEZWA
  W obronie godności rolnika,
  Samoobrona znowu na blokadach.  Akcje rozpoczynamy w miejscowości Łasin w powiecie grudziądzkim, gdzie swój akces do udziału zgłosiło ponad tysiąc rolników. Jesteśmy zdeterminowani, będziemy protestować do skutku, aby nasz głos dotarł do świadomości decydentów odpowiedzialnych za politykę rolną. Wzywam wszystkich do udziału w proteście w obronie naszych praw i odności. Spotykamy się w Łasinie w dniu 26.07.2013r. o godz. 10,oo u zbiegu ulic Młyńskiej i Radzymińskiej.
  więcej  ...czytaj dalej
  Działalność pracowniczych związków zawodowych w ostatnim czasie skupia się w dużej mierze na "walce z umowami śmieciowymi". Chodzi oczywiście o coraz powszechniejsze zatrudnianie ludzi na umowy o dzieło czy umowy – zlecenie. Są to umowy cywilno-prawne, nie podlegające pod Kodeks Pracy, a więc rugujące zatrudnionego z ochrony jaką dawałyby mu prawa pracownicze. Brak prawa do urlopu, brak zabezpieczenia socjalnego, możliwość natychmiastowego zwolnienia, brak odkładania na emeryturę.

  więcej


  więcej
  więcej


  więcej


  więcej


  więcej  więcej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  czytaj dalej


  ...czytaj dalej
  INFORMACJA
  W dniu 20 stycznia 2013 roku w Kutnie, Plac Wolności 14, o godzinie 11.oo odbędzie się wspólne spotkanie przewodniczących wojewódzkich Związku i Partii oraz członków Komisji Rewizyjnych z Prezydium Partii i Związku.  ...czytaj dalej
  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  Z Lechem Kuropatwińskim, przewodniczącym Samoobrony, rozmawia Przemysław Henzel

  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej  Nasze zarobki, jeśli w ogóle ktoś znajdzie pracę, są jedne z najniższych w Europie. Duńczyk zarabia pięć razy więcej niż my, Szwed cztery razy, a Niemiec ponad trzy. W zbankrutowanej Grecji zarobki są dwa razy większe, w stojącej na krawędzi upadku Hiszpanii prawie trzy razy większe. Nawet Czesi mają więcej od nas. Gdzie nie spojrzeć, zarabia się znacznie lepiej niż w Polsce. Tymczasem nasze ceny już przeskoczyły te zachodnie, np. Niemcy kupują taniej produkty żywnościowe.

  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej

  ...czytaj dalej

  ...czytaj dalej

  ...czytaj dalej

  ...czytaj dalej

  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej  ...czytaj dalej

  ...czytaj dalej

  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  KOMUNIKAT


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ... dalej>


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej  Stanowisko
  Prezydium Rady Krajowej
  Nasz Dom Polska -
  Samoobrona
  Andrzeja Leppera  INFORMACJA
  DLA PEŁNOMOCNIKÓW
  OKRĘGOWYCH


  NASI KANDYDACI  ...czytaj dalej
  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej  Dokumenty do pobrania
  Informacje dla kandydatów
  Finansowanie kampanii wyborczej


  ... dalej>  ...czytaj dalej  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej  ...czytaj dalej


  (Karta Etyczna Mediów 1995)

  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ... czytaj dalej  INFORMACJA


  Na wniosek Prezydium Partii, na mocy Art.5 pkt. 8 w związku z Art. 4 pkt.2 Statutu, z dniem 25 lutego 2015 roku wykluczam Pana Mateusza Piskorskiego z grona członków Partii Samoobrona.

  Jednocześnie odwołanemu wygasa mandat Wiceprzewodniczącego Prezydium Rady Krajowej.

  Przewodniczący
  /-/ Lech Kuropatwiński


  K O M U N I K A T
  Na dzień 08 lutego 2015 roku zwołuję Posiedzenie Prezydium Rady Krajowej Partii Samoobrona, które odbędzie się o godz. 11.oo. w siedzibie partii przy Al. Jerozolimskich 11/19 lok.14.

  Przewodniczący
  /-/ Lech Kuropatwiński  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej


  ...czytaj dalej

  ...czytaj dalej


  (Karta Etyczna Mediów 1995)

  ...czytaj dalej
  Konferencja prasowa
  kandydata na Prezydenta RP
  Pana Andrzeja Zbigniewa Leppera


  Warszawa 14 czerwiec 2010r.


 8. PROGRAM

  POLECAMY


  KONSTYTUCJA

  SAMOOBRONA | POLEĆ NAS ZNAJOMYM |DODAJ DO ULUBIONYCH | KONTAKT | ENGLISH
  ostatnia aktualizacja: 9.07.2008